CCS Kompresör Biyogas

Siloksan Ve Voc Kaldirma Için Biyogaz Çözümlerinin Genişletilmesi

Uçucu Metil Siloksan (VMS), kişisel bakım ürünlerinde, kuru temizleme endüstrisinde ve elektronik devrelerin temizliğinde yaygın olarak kullanılan kimyasallardır.

Ayrıca, çoğu, çoğunlukla organik atık, esansiyel yağlar (terpenler) içeren atık akımları vardır. Bu yağlar, yukarıda belirtilen VOC’lerin en büyük grubudur. Bunlar turunçgiller (kabuklar), Noel ağaçları ve kozalakların budanmasını içerebilir. Bu ürünlerden gelen atıklar atık suya gider veya çöplüklere boşaltılır ve böylece fermantasyon için en popüler atıklardan biridir.

Yanma sırasında siloksan bileşikleri, silisyum dioksit ya da yanma motorları üzerinde feci etkileri olan “kum” u verir. Ancak doğal gaz için biyometana geçişte bile siloksanın çıkarılması gerekiyor. Tüketicilerin siloksanı biyoyakıt olarak istemedikleri açıktır.

Ayrıca, yanma süreci, temel yağları, motorların ve kompresörlerin zarar görmesine ya da açılmamasına neden olan zararlı ürünlere dönüştürür. Membranlı biyogaz üretimi için, yağlar birincil süreçte, yani zarların kendisinde zararlıdır. Ayrıca, bu yağlar çok düşük konsantrasyonlarda çok güçlü bir koku verir. Biyogaz kullanıldığında veya doğal gaza eklendiğinde bu çok istenmeyen bir durumdur.

Yeniden işlenen biyogazın kalitesi çok önemlidir. Hem eski hem de yeni tesisler yükümlülüklerini yerine getirmek için çok pahalı çözümler kullanmaya zorlanacak. Bu bağlamda, PpTek yaklaşımı Parker politikasına tam olarak uymaktadır: Müşterilere mümkün olan en düşük Toplam Sahip Olma Maliyeti (TCO) ve en yüksek müşteri memnuniyeti ile yardımcı olmak.

PpTek, piyasadaki rekabetçi sistemlerden, rejeneratif aktif karbondan farklı, çok önemli bir noktaya dayalı rejeneratif bir sistem sunar. Sistem, yakalama kapasitesinin siloksan ve VOC’lar için tamamen kullanılabilir kalmasına neden olan suyu (buharı) yakalar. Sonuç: daha kompakt bir sistem. Buna ek olarak, sistem, ortalamanın beş yıllık veya 1820 devirlik bir standart garantiye dönüştüğünü kanıtlamıştır.

Siloksan ve VOC Kaldırma için Biyogaz Çözümlerinin Genişletilmesi – Parker Hiross PPtekParker Biogas Solutions portföyü aynı zamanda biyogaz tabanlı soğutma kurutma işleminin yüksek verimli kurutulmasını da sağlar. Yoğuşmanın çok verimli bir şekilde ayrılmasıyla birlikte, bu, VOC ve siloksanın toplu olarak çıkarılmasına rağmen, su buharının giderilmesini sağlar. Sistem daha küçük bir alanda ve geçmişte mümkün olandan daha verimli bir çözüm olarak teslim edilebilir. Tabii ki, Parker aynı zamanda -70 ° C’lik çiy noktası basınç çözümleri de sağlıyor, ancak tabii ki bunlar sadece süreçte daha fazla kullanılıyor.

PpTek, “Kraliçe’nin İşletme Ödülü” ile sektörde tanınmıştır. Kraliçe’nin Ödülü, İngiltere’de iş başarısı için en yüksek ödüllerden biridir. Bu dünya çapında kabul edilir; PpTek, sektördeki benzersiz bir çözüm ve başarılı bir ihracat ürünü ile çok başarılı.

Parker Hannifin zaten sürdürülebilirlik ve daha düşük toplam sahip olma maliyeti TCO’larına baktığımız geniş bir Biyogaz Çözümleri tedarikçisiydi. Örneğin, biyogaz filtrelemenin özellikleri temel olarak düşük basınç düşüşünden kaynaklanır ve biyogaz soğutucularımız, biyogaz tesisindeki çoğu korozif ortamın korunması için gerekli tüm kaplamaları sağlar.

Leave a Comment